eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Czy do alimentów z funduszu alimentacyjnego pełnoletniego dziecka wlicza się dochód rodzica?


2013-12-12 18:06 autor: maryska1969

976 odsłon

Czy do alimentów z funduszu alimentacyjnego pełnoletniego dziecka wlicza się dochód rodzica?

Mam 2 dzieci, które są pełnoletnie i studiują. Mają od ojca przysądzone alimenty, ale ojciec im nie płaci. Komornik pobiera tylko część pieniędzy z jego zasiłku. Ja im opłacam stancje, wpłacam te pieniądze na konta.

Czy do dochodu, żeby ubiegać się o alimenty z funduszu alimentacyjnego wlicza się im również moje dochody? Czy tylko to co im wysyłam i pobiera komornik?

[ porady z tej kategorii ]

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2014-10-20 09:18 przez mentelagnieszka

  Zablokowane konto. Co robić?

  Jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Mój pracodawca co miesiąc wysyła komornikowi pewną sumę i ja dostaję resztę tj. 1050 zł na konto, na które wpływają jeszcze alimenty dzieci i zasiłek rodzinny. W banku wykorzystałam już kwotę wolną od zajęć, bo nie wiedziałam o zablokowaniu konta. Co ...

  kategoria: Prawo cywilne

 • Dodano 2014-06-09 12:05 przez wbeata20

  Czynności terenowe w domu dłużnika

  Witam,
  ojciec dziecka nie płaci od 3 miesięcy, mimo że sprawa jest u komornika, ten nie ma z czego "ściągnąć", bo dłużnika nie ma w ZUS-ie, nie ma żadnego konta w żadnym banku. Pracuje na czarno - działalność gospodarczą zawiesił.
  Mają odbyć się czynności terenowe w jego miejscu zamieszkania. Jak to...

  kategoria: Prawo cywilne

 • Dodano 2014-03-21 14:33 przez czterysmaki

  Czy komornik ma prawo zająć moje alimenty?

  Witam,
  w tym miesiącu komornik zajął całość moich alimentów w wysokości 500 zł. Do chwili ukończenia 18 lat alimenty były przekazywane na konto mojej mamy. Moja mama o innym nazwisku do tej pory otrzymywała moje alimenty pomimo zajęcia od dłuższego czasu mojego konta przez komornika.
  Z chwilą ukończ...

  kategoria: Prawo cywilne

 • Dodano 2013-12-02 21:11 przez desperatka1

  Jak zmniejszyć odsetki alimentacyjne?

  Witam,
  mam zajęcie komornicze w 60% z pensji na rzecz alimentów. Jak na razie z tego co wyliczyłam osobiście, to płacę rzecz jasna bieżące alimenty, ale nie spłaciłam jeszcze nawet odsetek od maja br. Co miesiąc zostaje mi na życie z 7-letnią córką nieco ponad 600 zł, a np. w tym miesiącu dokładnie ...

  kategoria: Księgowość / Finanse

 • Dodano 2013-12-01 15:49 przez kasiapp1978

  Zwolnienie chorobowe a wynagrodzenie zajęte przez komornika

  Witam,
  pracuję na pół etatu, komornik zabiera mi część pensji na alimenty, ok. 360 zł. Teraz byłem na chorobowym 5 dni. Czy kwota odciagnięć będzie niższa?

  kategoria: Wynagrodzenia i inne świadczenia

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.