eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPozostałe: Prawo › Czy mam prawo do zachowku?


2013-04-07 19:41 autor: skwarks021

1 262 odsłon

Czy mam prawo do zachowku?

Witam!

Mój ojciec zapisał w akcie darowizny mieszkanie młodszej siostrze. Mieszkanie było wykupione po śmierci mamy 25 lat temu. W akcie notarialnym nie ma wzmianki o rodzeństwie. Jedyną właścicielką jest teraz moja siostra. Ojciec razem z nią mieszka.

Czy mam prawo do wypłaty zachowku, ponieważ mnie pominięto? Nie ma żadnego testamentu. Siostra twierdzi, że nie mam teraz żadnego prawa do mieszkania.

Pytanie zaktualizowano 2013-04-07 19:49

witam!!!

mój ojciec zapisał w akcie darowizny mieszkanie młodszej siostrze.mieszkanie było wykupione po śmierci mamy 25lat temu.w akcie notarialnym nie ma wzmianki o rodzeństwie.jedyną właścicielką jest teraz moja siostra.ojciec razem z nią mieszka.czy mam prawo do wypłaty zachowku,ponieważ mnie pominięto?nie ma żadnego testamentu.siostra twierdzi,że nie mam teraz żadnego prawa do mieszkania.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Prawo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania