eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Jestem zatrudniona w Polsce jednak przebywam na urlopie wychowawczym, w trakcie, którego wyjechałam za granicę do męża. Chciałabym podjąć tam pracę jednak nie w pełnym wymiarze tylko na kilka godzin dziennie, aby nadal moc sprawować opiekę nad dzieckiem. Co w takiej sytuacji z ubezpieczeniem w ZUS? Co zrobić jeśli w trakcie urlopu wychowawczego w Polsce, a już po podjęciu pracy za granicą urodzę drugie dziecko? Co w takiej sytuacji za zasiłkiem macierzyńskim? Czy mogę z niego zrezygnować, aby nie dublować świadczeń? Dziękuję za odpowiedź.

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2013-08-21 08:22 przez mdziaka2

  Praca i ciąża na urlopie wychowawczym

  Mam jeszcze jedno pytanie. Na urlopie wychowawczym podpisuję umowę o pracę na czas określony. W czasie tej umowy zachodzę w ciążę i idę na L4. Czy umowa przedłużana jest do dnia porodu? I z której umowy mam płacony macierzyński: z tej co była przed wychowawczym?

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2013-10-15 14:40 przez edytka133

  Czy z dwóch prac należą się zasiłki macierzyńskie?

  Witam,
  jestem zatrudniona na czas nieokreślony, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do 2016 r. Zamierzam przerwać urlop, wrócić do pracy i przedstawić L4 ponieważ jestem w ciąży (4. tydzień). Zanim to zrobię trafia mi się niesłychana okazja, mogę być zatrudniona w innej firmie na umowę o pracę...

  kategoria: Wynagrodzenia i inne świadczenia

 • Dodano 2012-11-15 22:25 przez myszka270

  Dodatek do urlopu wychowawczego

  będąc na urlopie wychowawczym zaszłam w drugą ciążę. Po zakończeniu urlopu przebywałam od razu na zwolnieniu (ani jeden dzień w pracy). potem przeszłam na macierzyński. czy przysługuje mi dodatek do urlopu wychowawczego. umowę mam na czas nieokreślony. Panie w MOPS twierdzą ze nie, bo byłam na zwoln...

  kategoria: Wynagrodzenia i inne świadczenia

 • Dodano 2013-01-14 10:44 przez AJA

  Urlop wychowawczy a umowa zlecenie

  Jestem na urlopie wychowawczym od 2011 r. Od 1.11.2012 r. zawarłam z inną firmą umowę zlecenia. Czy powinnam o tym poinformować swojego pracodawcę?

  kategoria: Rozliczenia z ZUS

 • Dodano 2013-01-10 08:26 przez lisek85

  Urlop wychowawczy a kolejna ciąża

  Jestem na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko do dnia 19.05.2013 r. Jestem w ciąży, przewidywany termin porodu jest na 14.04.2013 r. Z końcem urlopu wychowawczego kończy mi się również umowa o pracę. Chciałabym się dowiedzieć czy należy mi się zasiłek macierzyński i na jaki okres.
  Jeżeli przysł...

  kategoria: Prawo pracy

Podobne pytania

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Eksperci radzą

Tematy

Poprzednie pytania

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.