eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Korepetycje z angielskiego online


17 dni temu, 18:51 autor: meme77

621 odsłon

Korepetycje z angielskiego online

Witam,

udzielam korepetycji z angielskiego w domu przez internet. Miesiecznie mam z nich około 1600 zł przychodu. Nigdzie indziej nie pracuje. Czy muszę to rejestrować jako działalność? Jeżeli tak, to która forma opodatkowania będzie najlepsza w tym wypadku?

Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 14 dni temu, 16:20 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

  Jeżeli chodzi o tzw. działalność nierejestrową - to aby nie trzeba było rejestrować danej działalności jako dział.gosp - miesięczny przychód z tej działalności nie może przekraczać 1300 zł (50% minimalnego wynagrodzenia). Od momentu przekroczenia limitu, jest 7 dni na zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG.

  Co do tego, czy prowadzenie korepetycji są dział. gosp. istnieją spory do jakiego źródła przychodów zakwalifikować korepetycje w rozliczeniach PIT - jedni, np. izby skarbowe uważają, że korepetycje to działalność gospodarcza (podatek: od 19 do 32%), a drudzy, naczelne sądy administracyjne stoją na stanowisku, że korepetycje można uznać w PIT również jako działalność wykonywaną osobiście (podatek: 18 lub 32%)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • bayaart

  Dodano 2015-12-04 11:48 przez bayaart

  Forma opodatkowania - usługa na zamówienie przez Internet

  Witam,prowadzę usługi na zamówienie przez internet - maile, allegro itp. Są to akcesoria do dekoracji pokoiku dzieciecego. Czy mogę przejść na kartę podatkową?

 • internox

  Dodano 2017-10-18 17:35 przez internox

  Opodatkowanie usług trenerskich przez internet

  Zamierzam rozpocząć świadczenie usług polegających na doradztwie żywieniowym i treningowym przez Internet (ewentualnie zamieszczanie reklam) jako osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej.
  Posiadam stosowne zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające kwalifikacje, obecnie studiuję. Nad...

 • Jumileczka

  Dodano 2020-01-24 23:48 przez Jumileczka

  Forma opodatkowania - korepetycje i tłumaczenia

  Witam,chcę rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie korepetycji dla osób fizycznych i współpracy ze szkołami językowymi i biurami tłumaczeń, będę ponosić bardzo małe koszty. Jaką formę opodatkowania powinnam wybrać?Dziękuję za odpowiedź.

 • Kamila_2018

  Dodano 2018-07-21 11:15 przez Kamila_2018

  Sprzedaż projektów graficznych, ilustracji - forma opodatkowania

  Dzień dobry,chciałabym zacząć sprzedawać swoje gotowe projekty graficzne (wizytówki, ilustracje, plakaty itp.) oraz zdjęcia wykonane przeze mnie. Będą to produkty elektroniczne, które nie będą wykonywane na zlecenie, nie będą to także usługi związane z projektowaniem. W związku z tym mam pytanie, cz...

 • Carpediem

  Dodano 2017-02-04 17:16 przez Carpediem

  Czy mogę przejść na emeryturę w wieku 65 lat?

  Witam,zakładam działalność gospodarczą polegającą na szyciu ubrań i sprzedaży przez internet. Czy mogę korzystać z ryczałtu, jak już to ile procent będę musiała płacić?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania