eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Podatek po otrzymaniu pełnej własności działki w drodze zasiedzenia


2018-05-24 12:56 autor: Patryk_Rutk

635 odsłon

Podatek po otrzymaniu pełnej własności działki w drodze zasiedzenia

Jeśli właściciel płacił podatek od 40 lat za całą działkę, a miał 15/18 części działki oznaczonej w księdze wieczystej jako pastwiska trwałe i teraz w drodze postępowania sądowego otrzymał całość działki (pozostałe 3/18), to czy będzie musiał zapłacić podatek?

Jest to niezabudowana, niezbrojna działka w mieście z drzewami, sadzi się tam warzywa i owoce. Czy taka działka to gospodarstwo rolne? Takie pytanie zadali w US.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-05-30 10:21 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    a jaka jest powierzchnia tej działki? - to od niej zależy bowiem, czy stanowi ona gospodarstwo rolne czy nie (wymagany minimum 1 ha). W prawie podatkowym jest coś takiego, jak podatek od zasiedzenia.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Katarzynas4

    Dodano 2016-03-11 18:53 przez Katarzynas4

    Czy zapłacę podatek od zasiedzenia?

    Witam,moi rodzice zmarli w 1991 roku, w 1954 roku kupili działkę bez aktu notarialnego. Chcę przeprowadzić sprawę o zasiedzenie na rodziców a później sprawę spadkową na mnie.Czy będę musiała płacić podatek od zasiedzenia w wysokości 7% od wartości nieruchomości czy jako osoba dziedzicząca w pierwsze...

  • Styles

    Dodano 2014-09-18 14:06 przez Styles

    Podatek od spadku po dziadkach i od zasiedzenia

    Czy będę musiał zapłacić podatek od spadku po dziadkach?Przeprowadziłem sprawę spadkową po dziadku, po babci jeszcze nie, bo babcia zostawiła testament. Dziadkowie nie mieli aktu własności na nieruchomość i po przeprowadzeniu sprawy spadkowej po babci chcemy przeprowadzić sprawę zasiedzeniową.
    Od sp...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-09-03 11:02 przez konto usunięte

    Podatek od zasiedzenia i spadku

    Witam,
    w 1988 r. umarła mama, w 1990 r. było przeprowadzone postępowanie spadkowe po rodzicach. W postępowaniu było zgłoszone mieszkanie, mniej więcej po pół roku urząd skarbowy upomniał się o podatek od wzbogacenia, który uiściłem - mam dowód wpłaty.
    W 2000 r. chciałem się wpisać w księgi wieczyste...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-08-28 11:56 przez konto usunięte

    Urząd skarbowy chce ode mnie dwa razy podatek. Czy ma do tego prawo?

    Witam,
    w 1988 r. umarła mama , w 1990 r. było przeprowadzone postępowanie spadkowe po rodzicach. W postępowaniu było zgłoszone mieszkanie, mniej więcej po pół roku urząd skarbowy upomniał się o podatek od wzbogacenia, który uiściłem - mam dowód wpłaty.
    W 2000 r. chciałem się wpisać w księgi wieczyst...

  • sylwusiaw1988

    Dodano 15 dni temu, 17:53 przez sylwusiaw1988

    Nakłady finansowe przy zasiedzeniu

    Witam, po wygranej sprawie w SR o zasiedzenie nieruchomości, wiem że muszę swoim szczęściem podzielić się z US w wysokości 7% wartości nabytej nieruchomości. Jednak słyszałam, że przy obliczeniu wartości nieruchomości mogę odliczyć nakłady poniesione na remonty.I tu moje pytanie, jak to obliczyć? Nn...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.