eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Czy od odszkodowania za pożar domu trzeba odprowadzić podatek dochodowy?


2014-12-17 08:26 autor: Tad.

2 001 odsłon

Czy od odszkodowania za pożar domu trzeba odprowadzić podatek dochodowy?

Witam,

czy będę musiał zapłacić podatek od wypłaconego mi odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej za pożar domu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-12-17 10:42 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Jeżeli to nie jest składnik firmy, odszkodowanie nie jest opodatkowane.
    art. 21 ust. 1 pkt 4 Wolne od podatku dochodowego są kwoty otrzymane z tytułu ubezpieczeń majątkowych i osobowych, z wyjątkiem:

    a)  odszkodowań za szkody dotyczące składników majątku związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej, z których dochody są opodatkowane zgodnie z art. 27 ust. 1 lub art. 30c,

    b)   dochodu, o którym mowa w art. 24 ust. 15 i 15a;

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania