eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobistePozostałe: Finanse osobiste › Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na wujka (brata mamy)?


2013-03-10 22:53 autor: bognasz

4 931 odsłon

Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na wujka (brata mamy)?

Mama zmarła i ja przyjęłam opiekę nad wujkiem niepełnosprawnym, który jest chory psychicznie, i sam nie może funkcjonować bez pomocy drugich osób, musi być pod stałą opieką. Nie ma nikogo z rodziny, kto mógłby podjąć się opieki nad nim. W opiece MOPS oznajmili mi że nie mogę dostawać zasiłku opiekuńczego, bo nie jestem spokrewniona z wujkiem. Cały czas mieszkamy razem, we wspólnym gospodarstwie domowym i opiekuję się nim, ale nie mogę dostawać świadczeń na niego. Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-02-05 11:02 autor odpowiedzi: Bella2911

    mam identyczna sytuacje wujek jest po udarze mózgu sparalizowana lewa połowa ciała i do tego amputacja nogi od n10 lat jestem opiekunem wujka i nic nie moge załatwic polubownie w swojej opiece społecznej naprawde dojdzie do tego ze poprostu zostane zmuszona wystapic na droge sadowa

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Finanse osobiste

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Finanse osobiste

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.