eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › podatek od działki budowlanej


2008-03-26 12:53 autor: Justyna37

1 642 odsłon

podatek od działki budowlanej

Chciałabym zapytać o podatek od sprzedanej działki budowlanej. Otrzymałam ją jako darowizną od rodziców 4 lata temu, jednak był to wtedy grunt rolny, dokonałam przekwalifikowania i sprzedałam działkę jako budowlana. w związku z tym czy muszę zaplacić podatek zryczałtowany 10% czy dotyczą mnie jakieś inne uregulowania w związku ze zmianą charakteru działki na budowlaną? poza tym chciałabym się dowiedzieć co wchodzi w zakres zwolnienia od tegoż podatku, tzn jakie cale mieszkaniowe? czy np wykończanie mieszkania także podlega pod to zwolnienie ? z gor bardzo serdecznie dziękuję!:)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-03-27 16:06 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Myślę że podatek nie wystąpi. Zgodnie ze starymi zasadami wolne od podatku były bowiem przychodu uzyskane ze sprzedaży nieruchomości otrzymanych w drodze spadku lub darowizny. Radzę się jednak upewnić w US - to przekwalifikowanie może odegrać jakąś role, ale raczej nie powinno.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.