eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › koszty uzyskania przychodów


2008-02-22 22:20 autor: TeeS

3 764 odsłon

koszty uzyskania przychodów

Uzyskuję przychody z dwóch źródeł. W jednym zakładzie jestem zatrudniona na cały etat w drugim na 1/12 eteatu (w PIT-11 który otrzymałam od tego zakładu przychód = kosztom uzyskania przychodu co oznacza zerowy dochód).

Czy mogę odliczyć wyższe koszty uzyskania przychodu z tytułu uzyskiwania przychodów z więcej niż jednego stosunku pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-02-23 08:14 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Tak, ale tylko do wysokości obowiązującego limitu - 1953,23 na 2007 r.(chyba, że zakłady znajdują się w innej miejscowości - wtedy 2441,54). Jeżeli w obu miejscach pracy były odliczane całe koszty uzyskania przychodu, które przysługują miesięcznie, może się okazać, że trzeba będzie coś dopłacić, ponieważ przekroczy Pani ten limit.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-23 09:14 autor odpowiedzi: TeeS

  Powinnam była dodać, że w ubiegłym roku przebywałam na urlopie macieżyńskim. W pierwszym zakładzie pracy tam gdzie pracuję na cały etat nalicznokoszty 325 zł w tym drugim 144 zł i tu właśnie przychód też wynosił 144 zł.

  :confused:

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-23 09:40 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Za miesiące przebywania na urlopie macierzyńskim nie liczy się kosztów uzyskania przychodów, bo nie otrzymuje się przychodów ze stosunku pracy, a zasiłek macierzyński.

  Czy pracowała Pani w zeszłym roku tylko 3 miesiące? Tak mi wychodzi z wysokości kosztów? Jeśli tak, to koszty w zeznaniu rocznym powinny wynosić 651 zł - za każdy miesiąc po 108,50 x 2. Ta suma nie przekracza limitu i można ją odliczyć. Warunek - w obydwu zakładach była Pani zatrudniona jednocześnie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-23 09:54 autor odpowiedzi: TeeS

  Dziękuję za odpowiedź.

  W obydwu zakładach pracowałam jednocześnie. Nie pamiętam w tej chwili ile dokładnie pracowałam. Nie były to chyba trzy miesięce, bo jeszcze jakiś czas przebywałam na zwolnieniu chorobowym.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-23 12:19 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Jeśli otrzymywała Pani zasiłek chorobowy przez cały miesiąc, też nie należy za te miesiące liczyć kosztów uzyskania przychodu. To nie przychód ze stosunku pracy, a tylko w stosunku do takich przysługują koszty, o jakich mówimy.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.