eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Kiedy księgować sprzedaż na Allegro w ewidencji przychodów? Czy w obrocie bezgotówkowym za moment sprzedaży/księgowania uważa się datę wpływu środków pieniężnych na osobisty rachunek bankowy czy na konto PayU czy może wtedy, gdy wysyłam towar? Jestem na ryczałcie.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-07-26 08:38 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Zgodnie z wydaną przykładową Indywidualną Interpretacją z dnia 20.05.2013 IBPBI/1/415-241/13/BK: ”gdy wysyłka towaru następuje po otrzymaniu przez Wnioskodawcę informacji z serwisu o wpływie środków na konto PayU, Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód z tego tytułu w dniu wpływu środków na rachunek PayU, niezależnie od faktycznej daty przekazania tych środków na rachunek bankowy związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.”

  Ale jeszcze we wrześniu 2012 pojawiały się i takie stanowiska: “przychody uzyskane w związku ze sprzedażą towarów przez internetowy serwis aukcyjny stanowią dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej w momencie wpływu środków pieniężnych na jej rachunek bankowy (otrzymanie należności), a nie – jak wskazuje Wnioskodawczyni – na konto w Pauy. Dopiero bowiem w momencie wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Wnioskodawczyni ma ona możliwość swobodnego dysponowania nimi, np. dokonania zapłaty za inne towary czy usługi.”

  Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

  Oceń odpowiedź 0 6

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.