eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Moment księgowania sprzedaży elektronicznej na Allegro - konto PayU


2013-07-25 11:48 autor: Domnika7171

7 655 odsłon

Moment księgowania sprzedaży elektronicznej na Allegro - konto PayU

Kiedy księgować sprzedaż na Allegro w ewidencji przychodów? Czy w obrocie bezgotówkowym za moment sprzedaży/księgowania uważa się datę wpływu środków pieniężnych na osobisty rachunek bankowy czy na konto PayU czy może wtedy, gdy wysyłam towar? Jestem na ryczałcie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-07-26 08:38 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Zgodnie z wydaną przykładową Indywidualną Interpretacją z dnia 20.05.2013 IBPBI/1/415-241/13/BK: ”gdy wysyłka towaru następuje po otrzymaniu przez Wnioskodawcę informacji z serwisu o wpływie środków na konto PayU, Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód z tego tytułu w dniu wpływu środków na rachunek PayU, niezależnie od faktycznej daty przekazania tych środków na rachunek bankowy związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.”


  Ale jeszcze we wrześniu 2012 pojawiały się i takie stanowiska: “przychody uzyskane w związku ze sprzedażą towarów przez internetowy serwis aukcyjny stanowią dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej w momencie wpływu środków pieniężnych na jej rachunek bankowy (otrzymanie należności), a nie – jak wskazuje Wnioskodawczyni – na konto w Pauy. Dopiero bowiem w momencie wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Wnioskodawczyni ma ona możliwość swobodnego dysponowania nimi, np. dokonania zapłaty za inne towary czy usługi.”


  Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

  Oceń odpowiedź 0 6

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Firma

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.