eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Faktura metodą kasową. Kiedy odliczyć podatek VAT?


2013-02-27 09:01 autor: Marella

7 234 odsłon

Faktura metodą kasową. Kiedy odliczyć podatek VAT?

Otrzymałam fakturę oznaczoną jako "metoda kasowa". Data jej wystawienia to 25.02, otrzymałam ją dnia 27.02, a termin płatności mam na 04.03.

Kiedy więc będę mogła odliczyć z niej podatek VAT?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-02-27 09:07 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    Może Pani odliczyć kwotę podatku naliczonego określoną w otrzymanej fakturze “metoda kasowa”, w rozliczeniu za okres, w którym zostanie ona uregulowana. W przypadku opłacenia części należności z faktury - podatek VAT można rozliczyć tylko w tej części.

    Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

    Oceń odpowiedź 0 4

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Jak zmienią się zasady wystawiania faktur w 2013 r.?

    Jak zmienią się zasady wystawiania faktur w 2013 r.?

    Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacyjnego zamieszczono projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie m.in. wystawiania faktur. Zmiany te mają na celu dostosowanie przepisów do zmian ...

  • Elektroniczne archiwum dokumentacji podatkowej dopuszczalne

    Elektroniczne archiwum dokumentacji podatkowej dopuszczalne

    Przepisy podatkowe nakazują przechowywać dokumentację do czasu przedawnienia zobowiązań podatkowych. W praktyce jest to z reguły 6 lat licząc od tego roku, którego dotyczy konkretny dokument. W wielu firmach powyższe skutkuje wielkimi ...

  • Przechowywanie faktur VAT wyłącznie w formie elektronicznej

    Przechowywanie faktur VAT wyłącznie w formie elektronicznej

    Zgodnie z dyspozycją art. 112a ust. 2 podatnicy posiadający siedzibę działalności gospodarczej na terytorium kraju są obowiązani do przechowywania faktur na terytorium kraju, ust. 3 powołanego przepisu dopuszcza jednak przechowywanie faktur ...

  • Zasady wystawiania faktur elektronicznych: kontrola biznesowa

    Zasady wystawiania faktur elektronicznych: kontrola biznesowa

    Faktura jest dokumentem, który zawiera określone w ustawie o VAT (jak też przepisach wykonawczych) odpowiednie informacje. Dokument ten nie musi przyjąć formy papierowej - coraz popularniejsze są faktury elektroniczne (czyli otrzymane w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.