eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Mam często problem z dostarczeniem - otrzymaniem terminokoszty wo faktur zakupu w miesiącu zdarzenia podatkowego. Jak prawidłowo należy rozliczyć fakturę z poprzedniego miesiąca w PKPiR tj. jak ją wpisać, jak rozliczyć VAT-7, jak  PIT-5? Czy zakup jest w pełni kosztem? Czy są jakieś konsekwencje prawne rozliczenia w następnym miesiącu? Bardzo proszę o wyjaśnienie.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-01-14 19:11 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Teoretycznie jest to błąd, jako że fakturę co do zasady należy księgować w miesiącu jej wystawienia (dla podatku dochododowego w PKPiR). W praktyce jednakże późniejszego wykazania kosztów organy podatkowe nie kwestionują - ważne jednak, aby faktura została wykazana w odpowiednim roku (jej wystawienia). W podatku VAT to data otrzymania faktury (z reguły) wskazuje pierwszy okres odliczenia VAT i dodatkowo ustawodawca dał na to podatnikom jeszcze dwa kolejne miesiące.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 10

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.