eGospodarka.pl



2017-10-20 08:43 autor: mac899

475 odsłon

JPK i VAT

Witam,

prowadzę działalność gospodarczą. Czy od 1 stycznia 2018 r. muszę wypełniać comiesięczną deklarację JPK VAT?

Ponadto, rozliczam się VAT-7K i osiągam dochód nieprzekraczający 100 tys. zł rocznie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 27 dni temu, 11:40 autor odpowiedzi: Izabela Żurkowska-Mróz, doradca podatkowy

    Witam,

    wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieli obowiązek przesyłania JPK.

    doradca podatkowy

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Samaran

    Dodano 2017-09-23 09:41 przez Samaran

    Jednolity Plik Kontrolny, a zwolnienie podmiotowe VAT

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, korzystam przy tym z art. 113 ust. 1 czyli zwolnienie podmiotowego wynikającego z osiąganego przychodu poniżej 150 tys. zł - teraz to już chyba nawet 200 tys. zł.Sprzedaż i usługi ewidencjonuje przy pomocy programu komputerowego Insert GT - tam prowadzo...

  • gambol

    Dodano 2017-07-31 14:28 przez gambol

    Kiedy powinnam rozliczyć korektę faktury?

    W marcu, kwietniu i maju 2017 r. wystawiono faktury zawierające błędy rachunkowe, tj. źle wyliczono kwotę netto i kwotę VAT- u należnego z tytułu sprzedaży. Podatek VAT należny odprowadzony do US został nieznacznie zawyżony.
    W jaki sposób i w jakim okresie należy to skorygować? Czy wystawione faktu...

  • Władysław

    Dodano 14 dni temu, 08:30 przez Władysław

    Kto i gdzie rozlicza składki i podatki. Co powinno być w fakturze?

    Prowadzę działalność gospodarczą, podatek liniowy. Jestem podatnikiem VAT. W ramach firmy zawarłem kontrakt z rekruterem w Wielkiej Brytanii na świadczenie pracy z kontrahentem w Belgii, podatnik VAT. Jestem rezydentem polskim.

  • CamillaCa

    Dodano 23 dni temu, 11:10 przez CamillaCa

    JPK dla samozatrudnionych zwolnionych z VAT?

    Czy jestem zobowiązana wysyłać JPK, jeśli prowadzę firmę jednoosobową zwolnioną z VAT (usługi zdrowotne)? Jeśli tak, to jak często, czy tylko na żądanie?Czy plik taki generuje się z programu komputerowego i czy należy go podpisywać podpisem kwalifikowanym (z czym wiąże się jego zakup), czy można prz...

  • bozena22235

    Dodano 2017-10-17 20:06 przez bozena22235

    JPK a podatek VAT

    Czy od 2018 będę musiała wysyłac JPK do urzędu skarbowego. Jestem podatnikiem VAT, całą dokumentacje prowadzę ręcznie, posiadam kasę fiskalną, jestem firmą jednoosobową.Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.