eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Jestem zwolniony z VAT ze względu na to, że prowadzę ośrodek szkolenia kierowców. Do tej pory wystawiałem rachunki dla firm. Słyszałem że od 1.01.2014 zamiast rachunków należy wystawiać faktury. Czy to prawda?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

  2013-12-30 18:26 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

  Tak, od 1-01-2014r znikają rachunki w obrocie gospodarczym, zostają np. jako dokumenty -umowy zlecenia, o dzieło - nie podlegające Vat. Od stycznia 2014 r. bez żadnej rejestracji podatnik VAT zwolniony będzie mógł dokumentować swoja sprzedaż fakturami. Oczywiście będą zawierały mniej elementów  niż normalna faktura jaką wystawiają podatnicy vat czynni

  dominika80

  dominika80 skomentował/a odpowiedź 2014-01-29 17:31

  witam mam pytanie prowadzę działalnosc jednoosobowa fizjiteraputyczna do tej pory rachunki-nie jestem vatowcem. Czy teraz musze wystawiac zamiast rachunków faktury bez vat? jesli tak to numeracje zaczynam od 1 czy tak jak kolejno bym wystawiala rachunek?

  www.deklar.pl

  Oceń odpowiedź 7 16

  skomentuj

 • 2014-05-06 20:42 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

  nie zgadzam się z powyższą odpowiedzią - przepis wyraźnie  stanowi że można wystawiać faktury  a nie  że trzeba - Prawo to dotyczy jednak jedynie tych podatników zwolnionych z VAT, którzy są zarejestrowani dla potrzeb tego podatku, czyli takich, którzy złożyli formularz VAT-R.

  Zatem zarejestrowani, zwolnieni z VAT podatnicy mają obecnie możliwość (a nie obowiązek) dokumentowania wykonanych czynności fakturami. Mogą także - tak jak w poprzednich latach - wystawiać rachunki, o których mowa w przepisach ordynacji podatkowej.

  Nie jest  prawdą że rachunki znikają  

  Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.