eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Czy przy umowie o dzieło z osobą fizyczną powinnam wymagać badań lekarskich i przeszkolić w zakresie BHP? Spotykam się z różnymi zdaniami na ten temat

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-04-24 21:34 autor odpowiedzi: qwert62

  Nie. Jest to umowa cywilno-prawna i jest ona odpowiedzialna sama za siebie. Jedyny wyjątek jeśli pracuje na terenie Twojego zakładu to trzeba ją zapoznać z ogólnymi przepisami BHP ( drogi ewakuacji, zakaz palenia itp ) obowiązującymi w Twoim zakładzie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

 • 2009-06-14 11:17 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, ostatnio zadałam to samo pytanie Inspektorowi PIP i odpowiedź brzmiała, iż nie ma sprecyzowanego przepisu na ten temat, ALE jeżeli Pracodawca czy Zlecający pracę dopuszcza Pracownika/ Wykonawcę do pracy w swoim zakładzie pracy to musi zapoznać go z zasadmi BHP, a jeżeli chodzi o badania lekarskie to dla własnego bezpieczeństwa można przeprowadzić badania wstępne o ile nasz "pracownik" będzie dzieło wykonywał na zakładzie pracy. Uwaga! czy wtedy nie będzie podejrzenia, że to umowa o pracę, a nie umowa o dzieło,pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

 • 2009-06-14 12:47 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  A ja się wycwaniłem i w umowie o dzieło mam paragraf, że osoba wykonująca dzieło posiada aktualne badania lekarskie o braku przeciwskazań do wykonania dzieła.... Konsultowałem to z moimi "przyjaciółmi" - PIPowcami. Mówią że tak jest git majonez :)

  Oceń odpowiedź 4 0

  skomentuj

 • 2009-06-14 14:05 autor odpowiedzi: mia70

  Faktycznie tak jest, zapomniałam o tym napisać:) można ująć to w umowie i sprawa rozwiązana, dzięki matri27, pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

 • 2009-06-14 15:40 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  ależ nie ma za co dzięki :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.