eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Umowa o dzieło, a badania lekarskie


2009-04-21 19:13 autor: jolantam

7 922 odsłon

Umowa o dzieło, a badania lekarskie

Czy przy umowie o dzieło z osobą fizyczną powinnam wymagać badań lekarskich i przeszkolić w zakresie BHP? Spotykam się z różnymi zdaniami na ten temat

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-04-24 21:34 autor odpowiedzi: qwert62

  Nie. Jest to umowa cywilno-prawna i jest ona odpowiedzialna sama za siebie. Jedyny wyjątek jeśli pracuje na terenie Twojego zakładu to trzeba ją zapoznać z ogólnymi przepisami BHP ( drogi ewakuacji, zakaz palenia itp ) obowiązującymi w Twoim zakładzie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-06-14 11:17 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, ostatnio zadałam to samo pytanie Inspektorowi PIP i odpowiedź brzmiała, iż nie ma sprecyzowanego przepisu na ten temat, ALE jeżeli Pracodawca czy Zlecający pracę dopuszcza Pracownika/ Wykonawcę do pracy w swoim zakładzie pracy to musi zapoznać go z zasadmi BHP, a jeżeli chodzi o badania lekarskie to dla własnego bezpieczeństwa można przeprowadzić badania wstępne o ile nasz "pracownik" będzie dzieło wykonywał na zakładzie pracy. Uwaga! czy wtedy nie będzie podejrzenia, że to umowa o pracę, a nie umowa o dzieło,pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-06-14 12:47 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  A ja się wycwaniłem i w umowie o dzieło mam paragraf, że osoba wykonująca dzieło posiada aktualne badania lekarskie o braku przeciwskazań do wykonania dzieła.... Konsultowałem to z moimi "przyjaciółmi" - PIPowcami. Mówią że tak jest git majonez :)

  Oceń odpowiedź 6 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-06-14 14:05 autor odpowiedzi: mia70

  Faktycznie tak jest, zapomniałam o tym napisać:) można ująć to w umowie i sprawa rozwiązana, dzięki matri27, pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-06-14 15:40 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  ależ nie ma za co dzięki :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Firma

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.