eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Spotkałam się z sytuacją, w której pracodawca nie zatrudnia pracowników na pełen etat. Największym z możliwych etatów jest etat 3/4. Czym może być to spowodowane? Czy pracując w takiej firmie opłacane są wszystkie składki ? (mam tu na myśli wszystkie te składki jakie musi opłacać pracodawca zatrudniający pracownika na pełen etat). Jeżeli nie są opłacane któreś z tych składek proszę o podanie jakie to są. Proszę również o podanie innych możliwych przyczyn takiego zatrudniania pracowników. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-08-26 00:37 autor odpowiedzi: teresa

  Przy zatrudnianiu na umowę o pracę nie ma znaczenia czy jest to pełny, czy pół, czy tez 3/4 etatu badź jaki kolwiek inny ułamek pracodawca jest zobowiązany do płacenia wszystkich obowiązkowych składek tyle tylko, ze placi je od mniejszej kwoty. przy zatrudnianiu na pełen etat musiałby dać wynagrodzenie min. 1126 zł brutto miesięcnie - przy niepełnym etacie kwota ta proporcjonalnie sie zmniejsza. Przypuszczam, że pracodawca zatrudnia w ten sposób, ponieważ nie potrzebuje przez 8 godzin dziennie pracowników tylko przez 6 - może jest to jakaś specyficzna forma zatrudnienia - nic nie zostalo wspomniane co to za praca. Traci pracownik, ponieważ pracując cały rok kalendarzowy do stażu ma zaliczone tylko 3/4 roku (choć to podobno ostatnio uległo jakiejś zmianie, ale nie mam wiedzy dokładnie jakiej).

  Oceń odpowiedź 0 12

  skomentuj

 • 22 dni temu, 07:12 autor odpowiedzi: Jowita

  Dodam jeszcze, że ulop wypoczynkowy przysługuje proporcjonalnie do wymiaru etatu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.