eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Kiedy mogę przejść na zasiłek przedemerytalny?


2019-05-20 09:26 autor: Edward13

1 387 odsłon

Kiedy mogę przejść na zasiłek przedemerytalny?

Witam,

moja żona w tym roku 2019 w styczniu skończyła 55 lat. Czy należy się jej zasiłek przedemerytalny? Żona ma 10 lat pracy na pełny etat, w czasie pracy zachorowała i była na rencie chorobowej.

17 lat po rencie jest zarejestrowana jako osoba bezrobotna, obecnie bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-05-20 16:20 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Nie. Nie ma szans na świadczenie przedemerytalne. Po 60 roku zycia dostanie emeryturę- jakąś tam.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 1 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Razex

    Dodano 2016-02-06 01:57 przez Razex

    Kończy mi się 3-letnia renta. Czy należy się zasiłek przedemerytalny?

    Witam,chcę dowiedzieć się, czy należy mi się zasiłek przedemerytalny. A więc mój przypadek:Urodzony - listopad 1953, przeszło 40 lat stażu pracy. Zatrudniony do marca 2013, po pół rocznym chorobowym ustał stosunek pracy. Obecnie na kończącej się 3-letniej rencie. Nie licze na jej przedłużenie.

  • pioren1

    Dodano 2015-07-15 11:54 przez pioren1

    Świadczenie przedemerytalne po 60. roku życia

    Mam udokumentowane 32 lata pracy. Jestem w wieku 58 lat i obecnie przebywam na rocznym zasiłku dla bezrobotnych. Umowa o pracę została rozwiązana z przyczyn pracodawcy, likwidacja stanowiska prac. Czy po osiągnięciu 60. roku życia nabędę praw do zasiłku przedemerytalnego?

  • romeoo8

    Dodano 2017-03-25 08:56 przez romeoo8

    Wypowiedzenie umowy. Czy mogę starać się o zasiłek przedemerytalny?

    Przepracowałam 32 lata pracy i mam wiek 55 lat zostałam zwolniona z pracy na podstawie art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 9 lipca 2003 r., czy mogę starać się o zasiłek przedemerytalny?Pozdrawiam

  • konto usunięte

    Dodano 2016-01-23 11:00 przez konto usunięte

    Czy mam prawo do zasiłku przedemerytalnego?

    Zakład zwolnił mnie na podstawie art.30&1pkt 2 i art 33 kodeksu pracy.30 stycznia kończy mi się okres wypowiedzenia, 2 lutego będę miał 61 lat, przepracowałem 45 lat. Czy będzie należał mi się zasiłek przedemerytalny?Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.Marian

  • eb19595

    Dodano 2015-03-11 17:00 przez eb19595

    Czy mogę przejść na zasiłek przedemerytalny?

    W maju kończę 56 lat, mam przepracowane 32 lata. Od 01.04.2014 do 31.03 2015 mam umowę na czas określony, która nie zostanie przedłużona z przyczyn ekonomicznych pracodawcy.Mam pytanie, czy w związku z tym przysługuje mi zasiłek przedemerytalny? Słyszałam, że może być to uznane za wygaśnięcie umowy ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Aktywność zawodowa w Polsce krótsza niż w UE

    Aktywność zawodowa w Polsce krótsza niż w UE

    Ile lat pracujemy w ciągu całego swojego życia? Według danych Eurostatu, wskaźnik oczekiwanej długości trwania aktywności zawodowej wynosi w Polsce 32,2 lat. Oznacza to, że pracujemy mniej o prawie trzy lata niż nasi koledzy z Unii ...

  • Zeznanie podatkowe: Preferencyjne opodatkowanie bez granic czasowych dopiero od tego roku!

    Zeznanie podatkowe: Preferencyjne opodatkowanie bez granic czasowych dopiero od tego roku!

    Z początkiem 2019 r. weszły zmiany w podatku dochodowym, które zniosły limit czasowy złożenia wniosku o preferencyjne opodatkowanie dochodów w rocznym PIT. Resort finansów przypomina jednak, że zmiana ta ma zastosowanie dopiero od zeznań ...

  • Wspólne rozliczenie PIT po śmierci małżonka

    Wspólne rozliczenie PIT po śmierci małżonka

    Przy zachowaniu pewnych warunków małżonkowie mogą rozliczyć się wspólnie. Preferencji tej nie tracą także wówczas, gdy jedno z nich umrze. Sprawdź jak w takim przypadku złożyć wspólnego PIT-a.

  • Wspólne rozliczenie PIT małżonków 2018

    Wspólne rozliczenie PIT małżonków 2018

    Preferencja w postaci wspólnego rozliczenia rocznego małżonków przysługuje tylko wybranym podatnikom. Ustawodawca wymaga tutaj bowiem spełnienia pewnych warunków. Warto dodać, że te od 2019 r. są delikatnie mniej rygorystyczne.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania