eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Renta rodzinna a umowa zlecenie


2008-08-14 21:32 autor: ewa3313

6 828 odsłon

Renta rodzinna a umowa zlecenie

Witam!

Mój syn (19 lat) pobiera rentę rodzinną, a od września będzie się uczył w szkole policealnej. Ma możliwość podjęcia pracy na umowę zlecenie z wynagrodzeniem ca 1.800,00 zł netto. Czy od tej umowy pracodawca musi odprowadzać składki na ZUS? :confused:

A jeśli nie, to czy takie wynagrodzenie jest brane pod uwagę do limitu zarobków dla osób pobierających rentę - no ale skąd ZUS będzie o tych zarobkach wiedział ? ;)

Wiem, że aktualny limit zarobków dla osoby pobierającej rentę to 2.088,80 brutto (czyli ca 1.500,00 na rękę), więc byłoby kiepsko:o

Pozdrawiam:)

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Finanse osobiste

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.