eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Wypadek w drodze do pracy. Jakie formalności, dokumenty są niezbędne?


2017-08-31 11:42 autor: saike

1 437 odsłon

Wypadek w drodze do pracy. Jakie formalności, dokumenty są niezbędne?

Dzień dobry

uległam wypadkowi w drodze do pracy, skręciłam kostkę. Dojechałam do pracy sądząc, że to nic poważnego. W ciągu godziny noga zaczęła puchnąć, dlatego koleżanka zawiozła mnie na SOR, za wiedzą przełożonego o sytuacji, wypadku.

Proszę o informację jakie formalności muszę spełnić odnośnie zgłoszenia tego wypadku w miejscu pracy? Ja wypełniam oświadczenie o wypadku? Czy pracodawca kartę wypadku w drodze do pracy? W jakim terminie muszę to formalnie zgłosić? Komu zgłaszam, wysyłam dokumenty? Do przełożonego, BHP-owca?

Proszę o informację.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-08-31 14:47 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Wypadek zgłasza PAn szefowi na piśmie. Na tym się Pana rolakończy. SZef powołuje komisję, króra w ciągu 14 dni ma zbadać sprawę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-08-31 17:09 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Pani zgłasza wypadek w formie oświadczenia dołączając dokumentację medyczną.  Kartę wypadku sporządza zakład pracy. Nie musi to być BHPowiec.

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • zagubiona-ona

  Dodano 2018-01-03 20:37 przez zagubiona-ona

  Wypadek w drodze do pracy, odmowa podpisania karty wypadku

  Witam,mam problem w karcie wypadku. W opisie okoliczności zawarłam zdanie, że poszkodowana wg opini polici nie przechodziła przez przejście dla pieszych tylko w jego obrębie. Poszkodowana odmówiła podpisania karty wypadku... Nie wiem co mam teraz zrobić.

 • mateusz120490

  Dodano 2017-12-21 17:44 przez mateusz120490

  Niezgłoszony wypadek w pracy. Co robić?

  Witam,dnia 30.11.2017 uległem wypadkowi komunikacyjnemu w czasie pracy. Jestem dostawcą kanapek w firmie produkcyjnej. Jadąc trasą wpadłem w poślizg i uderzyłem w drzewo. Hospitalizacja zakonczyła sie 20.12.2017 roku. Do tej pory pracodawca nie zgłosił wypadku przy pracy. Co robić?

 • aniab560

  Dodano 2017-01-05 11:01 przez aniab560

  Umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie

  Witam, mam pytanie, mamy pracownika zatrudnionego na umowę zlecenie, ze składkami ZUS, jest uczniem, nie ma 26 lat. Dzisiaj w drodze do pracy miała wypadek. Czy możemy przyjąć od niej zwolnienie lekarskie? Czytałam, że pracownik na umowę zlecenie, nabywa prawa do zasiłku chorobowego po upływie 90 dn...

 • ACUS9

  Dodano 2016-10-18 14:52 przez ACUS9

  Wypadek w autokarze pracowniczym

  Czy skręcenie stawu skokowego przez pracownika w autokarze, którym pracodawca dowozi pracowników do zakładu produkcyjnego z innej miejscowości można uznać za wypadek przy pracy, czy za wypadek w drodze do pracy?

 • izabela635

  Dodano 2017-08-27 15:06 przez izabela635

  Jak wyegzekwować dokumenty i wypłatę od szefa Polaka w pracy w Niemczech?

  Witam,pracuję w Niemczech w ogrodnictwie, mam umowę na czas do 6 miesięcy, jednak z powodu znalezienie pracy w Polsce tydzień przed planowym wyjazdem poinformowałam pracodawców (szefowa Polka). Miałam wyjechać stąd 9 września, wyjeżdżam 30 sierpnia, informacja podana została 23 sierpnia. Po tej info...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wypadek w drodze do pracy i z pracy: obowiązki pracodawcy

  Wypadek w drodze do pracy i z pracy: obowiązki pracodawcy

  Zgodnie z art. 57b ust. 1 Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca ...

 • Przechowywanie dokumentacji powypadkowej

  Przechowywanie dokumentacji powypadkowej

  Czy dokumentację wypadkową w pracy należy przechowywać w odrębnym segregatorze razem z rejestrem wypadków, czy w aktach osobowych pracownika, którego to dotyczy?

 • Dokumentacja pracownicza w sieci

  Dokumentacja pracownicza w sieci

  Wraz z końcem bieżącego roku zniknie obowiązek przechowywania dokumentacji pracowniczej przez 50 lat. Od 1 stycznia 2019 r. teczka pracownicza będzie musiała być przechowywana tylko przez dekadę. To wymusza na ZUS modyfikację własnego ...

 • Dokumentacja pracownicza: 50 lat archiwizacji to za długo

  Dokumentacja pracownicza: 50 lat archiwizacji to za długo

  Polscy pracodawcy mają dość ponoszenia kosztów związanych z przechowywaniem papierowej dokumentacji pracowniczej. Najrozsądniejsze w takiej sytuacji wydaje się być wprowadzenie elektronicznej archiwizacji teczek osobowych i znaczne ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.